Ignalinos kraštiečių klubo nariai gruodžio 18-osios vakarą rinkosi į tradicinę metų pabaigos šventę, kuri šiais metais vyko Užupyje, menininkų Mekoje - Užupio meno inkubatoriuje. Vilniuje gyvenantys Ignalinos krašto klubo nariai į renginį atėjo su puikia nuotaika, juo labiau, kad nauja renginiui pasirinkta vieta buvo gana paslaptinga, mažai kam matyta ir girdėta. Todėl sulaukė didelio susidomėjimo.

Kraštiečiai sulaukė ir mielų svečių iš Ignalinos, džiaugėsi, kad į renginį atvyko Ignalinos rajono savivaldybės vicemeras Laimutis Ragaišis, Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Gražina Mackonienė, šio skyriaus vyr. specialistė, nuolatinė klubo kuratorė Rasa Juodagalvienė, Ignalinos viešosios bibliotekos direktorė Loreta Aleknienė, laikraščio "Mūsų Ignalina" redaktorius Jonas Baltakis. Vicemeras Laimutis Ragaišis mero ir ignaliniečių vardu pasveikino klubo narius su artėjančiomis šventėmis, pasiūlė ateinatiems metams gražių bendrų renginių idėjų.

Vakaro pradžioje klubo prezidentė Renė Jakubėnaitė apžvelgė per šiuos metus nuveiktus darbus, priminė kraštiečių aktyvų dalyvavimą Vilniaus bendruomeniniame gyvenime bei aktyviai reaguojant į visuomenei aktualius kultūrinio gyvenimo reiškinius. R. Jakubėnaitė visų klubiečių vardu padėkojo Ignalinos rajono merui Henrikui Šiaudiniui už praėjusią vasarą organizuotą ekskursiją po Ignalinos rajono rytinę dalį, o europarlamentarui Broniui Ropei už karštiečių klubo narių pakvietimą apsilankyti Europos parlamente.
Vakaro metu buvo aptarti planai kitiems metams. Kadangi 2018-ieji - Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio metai - klubo nariai suarė keletą renginių skirti būtent šiam reikšmingam šalies įvykiui. Klubo nariai nutarė pavasarį Ignalinoje pasodinti Šimtmečio ąžuolą, organizuos tapybos plenerą, skirtą Valstybės jubiliejui, kartu su užupiečiais ir kitomis Vilniaus bendruomenėmis vasario 16-ąją kels trispalvę ant Gedimino kapo kalno Vilniuje. Plenero veiksmų planą susirinkusiesiems pristatė dailininkas tapytojas, Lietuvos dailininkų sąjungos narys Algirdas Kliauga, turintis asmeninių sąsajų su Ignalina ir jos žmonėmis.

Ne vienam, atvykusiam į renginį, kilo klausimas - kodėl susirinkome būtent Užupyje. Atsakymas paprastas. Viešosios įstaigos "Užupio meno inkubatorius" direktorius Giedrius Bagdonas yra kilęs iš Ignalinos krašto, ten prabėgo jo vaikystė, ten gyveno jo seneliai ir tėvai. Todėl šilti prisiminimai apie Mielagėnų apylinkes, apie senelių pasakojimus paskatino Giedrių pakviesti klubo narius į jo vadovaujamą įstaigą, pristatyti visiems susirinkusiems įdomią šios kultūros įstaigos veiklą, pažadėti bendradarbiauti su kraštiečių klubu įvairiuose renginiuose bei projektuose. Vakaro metu Giedrius Bagdonas pateikė prašymą tapti Ignalinos kraštiečių klubo nariu.

Klubo bičiulis inžinierius, restauratorius, paveldo specialistas Petras Kanevičius pristate Užupio meno inkubatoriaus istoriją, kaip per 20 metų žingsnis po žingsnio menininkų idėja tapo kūnu. Vakaro metu buvo pasveikinti vieni aktyviausių klubo narių, vieni iš klubo steigėjų Zita ir Vytautas Kinduriai jų nuostabiai gražios asmeninės šventės proga - 50-ies metų bendro gyvenimo proga. Susirinkusieji džiaugėsi bičiulių nuostabia šeimos sukaktimi, nes toks jubiliejus ne visus aplanko.
Klubo narė, Valdovų rūmų direktoriaus pavaduotoja Jolanta Karpavičienė taip pat pasiūlė visiems šventinę dovaną - kitais metais organizuoti kraštiečiams apsilankymą Valdovų rūmuose. Šiltas šventinis vakaras baigėsi palinkėjimais ir toliau savo darbais garsinti gimtąją Ignaliną, plėsti klubo narių būrį aktyviais kraštiečiais, įtraukti į veiklą daugiau jaunimo.

Fotografijų autorius Kęstutis Šakalis
daugiau fotografijų galerijoje

Svetainėje lankosi 144 svečiai ir nėra prisijungusių narių