Šį kartą Nado Rastenio keliais ir takeliais paklajoti atvyko žymus išeivijos menininkas, skulptorius, pedagogas, visuomenininkas Algimantas Grintalis su žmona Angelina. Daugiau kaip prieš 50 metų šiuos du kultūros visuomenės atstovus likimas suvedė Amerikoje, lietuvių kultūros lopšyje – Baltimorėje. Algimantas, tuomet jaunas menininkas, įsiliejo į lietuvybės puoselėjimą Amerikoje, kur vieną iš didžiausių įtakų išeiviams darė, juos vienijo, skatino, globojo jau žymus tuometinės Baltimorės visuomenės aktyvistas, Baltimorės miesto Garbės pilietis Nadas Rastenis.

Dviejų menininkų, skirtingais keliais atsiradusių Baltimorėje, toli nuo Tėvynės, draugystė prasidėjo Hollins gatvėje ir tęsėsi iki poeto Nado Rastenio gyvenimo pabaigos... O likime... Nado Rastenio žmonos Julės prašymu, Algimantui Grintaliui teko sukurti antkapinį paminklą Baltimorės lietuvių kapinėse. Prieš keletą metų iš šių eilučių autorei teko lankytis tose kapinėse, kur aiškiai matėsi antkapinio paminklo draugui meninė išraiška, kurta širdimi...

Visai neseniai Vilniuje vyko renginys, skirtas pagerbti Nado Rastenio atminimą, kurio moto buvo - "Lietuva tik viena". Tai išeivijos poeto, vertėjo, teisininko, advokato ir visuomenės veikėjo kraštiečio Nado Rastenio vieno iš eilėraščių pavadinimas, kuris žmones, šalis ir širdis neramumų pilname pasaulyje vėl buria būti budriais, saugoti ir mylėti savo gimtąją šalį. Būtent apie tai susėdę gražiose Ignalinos apylinkėse, lydimi Ignalinos mero Laimučio Ragaišio, kalbėjomės su svečiu Algimantu Grintaliu. Svečias daug pasakojo apie Nado Rastenio žinomumą visame pasaulyje, apie jo kūrybos, įtaigaus meninio žodžio, kėlusio išeivijos lietuvių dvasią tiek Amerikoje, tiek ir kituose kraštuose.
Tik į okupuotą Lietuvą, į Ignalinos kraštą daugelį metų jo žodžiai ir mintys neprasibrovė... Tačiau jo žodžius dar kartą patvirtino, atvykęs į Nado Rastenio tėviškę Algimantas, sustojęs prie poeto gimtojo kaimo užrašo „STAGALĖNAI“, susimąstęs stovėjo svirno, menusio poeto vaikystę, vietoje... Su meile ir susirūpinimu svečias žvelgė į Stagalėnų gatvės medžių alėjos likučius, kažkada įkvėpusius Nadą Rastenį pirmosioms eilėms.
Dar poeto tėvų ir senelių sodinta graži nuostabių medžių, klevų ir uosių, alėja daugelį metų priminė Nado vaikystę, o Amerikoje tai atsispidėjo jo tapytuose paveikluose. Ir dabar Algimantas Grintalis ne kartą mintimis grįžo į draugystės su Nadu laikus, kai pajuto iš jo pasakojimų didžiulę meilę Lietuvai, kai pamatė ne tik eilėse, bet ir piešiniuose, atspindžius tų išgyvenimų, kurie slėpėsi širdyje.
Svečias ne kartą pakartojo, kad Nadas Rastenis pats iliustravo visus savo kūrinius, padovanojo tiek Algimantui, tiek Baltimorės miestui daug savo darbų, kurių savo dvasia, savo potėpiais labai buvo artimi M. K. Čiurlionio tapybai.

Nuostabus žmogus mūsų svečias Algimantas nepavargo... Labai panoro pamatyti Nado Rastenio kelius, kuriais jis iš Stagalėnų ėjo į mokyklą Linkmenyse, domėjosi tuometinio laikotarpio politine situacija, nes per Linkmenis ėjo demarkacinė linija... Pasieniečių atminimas buvo pagerbtas, uždegant žvakutes.
 
 
 
 
 

Ignalinos kraštiečių klubo prezidentė Renė Jakubėnaitė

Svetainėje lankosi 210 svečių ir nėra prisijungusių narių