Amžinai besiginčijantys, bet vienas be kito negalintys „bratkos” – Ūsas ir Barzdonas – visai Lietuvai žinomi „Dviračio žinių“ personažai. Juos sukūręs ir į gyvenimą paleidęs kraštietis Vytautas Šerėnas į jų lūpas sudėjo unikalią ignalinietišką šnektą ir sąmojį. Šia tarme šnekama tik labai siaurame regione, tačiau Vytauto personažų dėka tapo žinoma visai Lietuvai, ją nustebindama ir prajuokindama.

Norisi pagerbti Vytautą Šerėną kaip svajotoją, analitiką ir humoristą, kaip sąžiningą, draugišką ir aiškaus proto asmenybę, iš Ignalinos rajono Antagavės kaimelio po keletą kilometrų traukdavusį palei geležinkelį vidurinės mokyklos link... Skulptorius Jonas Grunda su Vytautu kartu mokėsi Ignalinos I-oje vid. mokykloje, berniokais būdami pasistumdydavo, vėliau tapo draugais, daug bendravo ir svajodavo. Taip Jonui užgimė idėja įgyvendinti šią draugystę. Skulptūrinei kompozicijai „Bratkos“ pasirinkta moderni, šiuolaikiška betono technologija. Skulptūra turėtų būti 2 m. aukščio, lakoniškos, kampuotos figūrų formos taikliai pagautų tą nenusakomą tipažų charizmą.

Šį projektą palaiko Ignalinos rajono savivaldybė, o geriausia skulptūros vieta būtų - Ignalinos stoties peronas. „Bratkų“ personažai pasitiktų ir išlydėtų atvykstančius ar išvykstančius keleivius. Ignaliniečių bendrija „Žilvitis“, jungianti ne vieną profesionalų dailininką ir kultūrai neabejingus miestiečius, atidarė sąskaitą, skirtą lėšoms skulptūros pastatymui rinkti.

„Ignalinos kraštiečių klubas“ palaiko ir remia šį puikų kultūrinį projektą. Būsime dėkingi visiems, prisidėjusiems prie šios idėjos įgyvendinimo. Tik nuo mūsų visų indėlio priklausys, ar legendiniai „Bratkos“ džiugins ir garsins mūsų Ignaliną bei tinkamai įprasmins mūsų garsaus ir įdomaus kraštiečio Vytauto Šerėno atminimą.

Lėšų gavėjas – Ignalinos Žilvičių gatvės bendruomenė
Sąskaita Ignalinos kredito unijoje - LT285014410220100229
Lėšų pervedimo paskirtis - „Bratkų“ skulptūros pastatymui.

Svetainėje lankosi 109 svečiai ir nėra prisijungusių narių