Jau ne pirmus metus organizuojamuose Lietuvių kalbos dienų renginiuose aktyviai dalyvauja ir Ignalinos kraštiečių klubas, o šiais metais buvo ir vienas iš renginio organizavimo partnerių. Klubo nariai jau daugelį metų yra neabejingi lietuvių kalbai, jos puoselėjimui, taisyklingam vartojimui, viešųjų užrašų atitikimui įstatymams ir pan. Todėl nuo ankstyvo pavasario rengėsi aktyviam dalyvavimui Marijos ir Jurgio Šlapelių muziejuje organizuojamam muziejaus ir Vilniaus klubo "Atėnė" renginiui, diskusijoms, kultūrinei programai. Renginyje maloniai sutiko dalyvauti ir talkino pasirengimui Valstybinės lietuvių kalbos inspekcija, jos vadovai.

Paskaitą, kurios tema „Kalbų technologijos kintančiame pasaulyje“, skaitė Valstybinės kalbos inspekcijos viršininkas dr. Audrys Valotka. Paskaitoje - su kalba susijusios technologijos nuo Antikos laikų iki šių dienų sudomino susirinkusią auditoriją, išprovokavo klausimams ir diskusijoms.

Renginyje dalyvavo VLKI viršininko pavaduotojas, kalbininkas Donatas Smalinskas.

Muzikavo, savo kūrybos dainas atliko bardas Lukas Norkūnas.

Pokalbiai ir diskusijos apie lietuvių kalbos vartojimo, išsaugojimo, šiandieninio požiūrio į valstybinę kalbą problemas tęsėsi ir prie kavos ir arbatos puodelio. Buvo aptarti ir pasiūlymai kitų metų Lietuvių kalbos dienų renginių organizavimui kartu su kultūros ir kalbos visuomenininkais.

Ignalinos kraštiečių klubo prezidentė
Renė Jakubėnaitė

 

Svetainėje lankosi 30 svečių ir nėra prisijungusių narių